Hydroizolacja piwnicy. Czym jest i kiedy stosujemy?

Chcielibyśmy zainteresować państwa naszą ofertą usług oraz zaprosić do współpracy

dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje

Hydroizolacja piwnicy i ścian to kompleksowe zastosowanie indywidualnie dobranej technologii oraz zestawu unikalnych materiałów przeciw wnikaniu wody.

Hydroizolacja – czym jest?

Izolacje przeciwwodne są niezbędnym etapem prac, jeśli w trakcie eksploatacji, właściciel nie chcę borykać się z problemem zalewania przez wody gruntowe. Izolacja piwnicy to ochrona konstrukcji przed niszczącym działaniem wilgoci gruntowej i / lub atmosferycznej. Izolacja piwnicy to de facto ochrona betonowej podstawy domu przed zniszczeniem i nierównomiernym osiadaniem. Hydroizolację piwnic od wewnątrz materiałami iniekcyjnymi przeprowadza się w przypadku obecności aktywnych wycieków wody lub w przypadku wykrycia pustek wewnątrz betonu, wadliwych obszarów powstałych w wyniku eksploatacji lub dopuszczonych w trakcie budowy. Stosowanie materiałów iniekcyjnych wymaga niezbędnej wiedzy i użycia drogiego sprzętu.

Konsekwencje działania wody

Nasza firma oferuje kompleksowe usługi, jeśli chodzi o izolacje. Warszawa jest miejsce prowadzenia przez nas działalności. Izolacje przeciwwilgociowe chronią właściciela przed poważnymi konsekwencjami działania wody. Wilgoć niszczy konstrukcje nośne budynków, powoduje korozję elementów metalowych. W efekcie następuje stopniowe niszczenie ścian fundamentowych. Dopóki piwnica nie zostanie uszczelniona, zagrożona jest niezawodność i trwałość całego domu. W wilgotnej piwnicy rozwija się pleśń, która może być niebezpieczna dla zdrowia człowieka. Zalana piwnica nie może służyć jako dodatkowe pomieszczenie w domu (siłownia, warsztat czy pralnia).

Proces prowadzenia prac

Hydroizolacja w Warszawie może zostać przeprowadzona już na etapie budowy domu. Hydroizolacje w Warszawie można przeprowadzić metodą zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Metoda zewnętrzna to najtrwalsza i najsilniejsza ochrona domu przed wodą gruntową i wilgocią. Jeśli jednak proces ten nie został wykonany podczas budowy budynku lub hydroizolacja przestała spełniać swoją funkcją, to istnieją dwie opcje. Pierwszym jest odbudowa warstwy hydroizolacyjnej. Drugą metodą jest uszczelnienie piwnicy od wewnątrz przed wodą gruntową i wilgocią. Izolacja wewnętrzna nie wymaga wykopu. Nowoczesne materiały zapewniają niezawodną ochronę przed wilgocią, służą przez długi czas i są łatwe w użyciu.