Hydroizolacja tarasu i balkonu. Dlaczego to takie ważne?

Chcielibyśmy zainteresować państwa naszą ofertą usług oraz zaprosić do współpracy

dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje

Takie konstrukcje jak tarasy i balkony, przez cały rok podlegają wpływom warunków atmosferycznych i klimatycznych. Opady atmosferyczne, podwyższona wilgotność powietrza to czynniki destrukcyjne, które bezpośrednio wpływają na żywotność tarasów i balkonów, a także całego budynku. Dlatego, podobnie jak we wszystkich obszarach budowy, bardzo ważną rolę odgrywa wysokiej jakości hydroizolacja. Warszawa to miejsce prowadzenia przez nas działalności, gdzie oferujemy swoje usługi, jeśli chodzi o izolacje w Warszawie.

Przebieg procesu

Hydrozizolacje w Warszawie przeprowadzamy z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów i z udziałem doświadczonych pracowników. Izolacja balkonu wymaga przede wszystkim uszczelnienia jego podłogi. Jest to najbardziej niezawodny sposób ochrony konstrukcji przed zniszczeniem. Przeszklony balkon, podobnie jak w pełni otwarty, styka się z wilgocią przez cały rok. Zwiększona wilgotność, opady, sezonowe zmiany temperatury – wszystko to ma wpływ na materiały i nieuchronnie prowadzi do zniszczenia konstrukcji. Hydroizolacja balkonu wymaga uwagi i wysokiej jakości pracy. Wszakże nawet pozornie niewielki wyciek pociąga za sobą poważne konsekwencje, takie jak nasiąkanie wykładziny podłogowej, stworzenie idealnych warunków do pojawienia się pleśni, a co za tym idzie, zmniejszenie wytrzymałości konstrukcji.

Hydroizolacja sufitu balkonowego

Izolacja tarasu to także zabezpieczenie stropu. Ten zwykle ma połączenie doczołowe ze ścianą nośną budynku (a więc przez nią uzyskuje dostęp do wilgoci z powodu sezonowych opadów). Woda, która przedostaje się do pęknięć (i mikropęknięć) w betonie w zimnych porach roku, zamarza i prowadzi do jeszcze większego pękania płyty. Dlatego tak ważna jest hydroizolacja tarasu w sensie stropu.

Hydroizolacja otwartego tarasu

Izolacje przeciwwilgociowe są zwłaszcza niezbędne w przypadku tarasu otwartego. Izolacje przeciwwodne mają na celu wykluczenie stagnacji wody w dowolnym miejscu na podłodze, w przeciwnym razie wilgoć zacznie wnikać w pęknięcia, a także w strukturę materiału. Prowadzi to do korozji, pleśni i uszkodzeń konstrukcyjnych. W przypadku układania płytek oprócz głównej warstwy hydroizolacji kładzie się kolejną dodatkową warstwę – bezpośrednio pod warstwę wykończeniową.