Iniekcja budowlana krok po kroku – jak to wygląda?

Chcielibyśmy zainteresować państwa naszą ofertą usług oraz zaprosić do współpracy

dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje

Hydroizolacja metodą iniekcji jest technologią zapewniającą niemal całkowitą ochronę przed wilgocią.

Istota procesu impregnacji iniekcyjnej

Jak przeprowadza się iniekcje wysokociśnieniowe? Warszawa to miejsce prowadzenia naszej działalności, gdzie możemy zaoferować klientom między innymi takie usługi jak iniekcja budowlana. Na samym początku badana jest zabezpieczona powierzchnia. Celem badania jest lokalizacja punktów przenikania wilgoci przez ciśnienie. W następnym etapie wzdłuż ściany wierci się otwory przelotowe o średnicy do 20 milimetrów z krokiem 0,25-0,5 metra. Ponadto wierci się dodatkowe otwory w miejscach miejscowego przenikania wilgoci ciśnieniowej. Następnie wzdłuż linii uskoku lub pęknięcia wierci się ślepe otwory o tej samej średnicy. Dodatkowo taką samą perforację można wykonać w obszarze narożnego łączenia ścian i podłóg.

Kolejny etap prac

W kolejnym etapie do wywierconych otworów wkładane są pakery – rurki metalowe lub polimerowe, do których zewnętrznego końca mocowane są zawory kulowo-zaworowe. Są one niezbędne, aby wykonać iniekcje. Warszawa to jedno z tych miast gdzie wykonujemy tego typu usługi. Następnie, pompując ciśnienie w zbiorniku lub zapewniając „grawitację” żywicy, kompozycja jest transportowana przez rurkę za ścianą lub do niej. Po spolimeryzowaniu żywicy tuby zdejmuje się ze ściany, a zewnętrzną powierzchnię pokrywa warstwą odpornego na wilgoć tynku, który zablokuje perforację wtrysku.

Niezbędne urządzenia do wykonania iniekcji

Aby wykonać iniekcje ciśnieniowe potrzebna nam będzie: pompa wtryskowa wysokiego ciśnienia. Wysokociśnieniowa pompa wtryskowa. Metalowe pakery wtryskowe. Żywica do wstrzykiwań. Prace hydroizolacyjne metodą iniekcji to złożony proces wymagający specjalnych umiejętności. Dlatego lepiej zlecić specjalistom pracę taką jak iniekcja ciśnieniowa. Warszawa i okolice to jedno z miast, w których można zamówić tego typu usługi.

Zalety metody

To przede wszystkim oszczędność pieniędzy na pełnych naprawach oraz oszczędność czasu. Iniekcję można wykonać zarówno po zakończeniu budowy, jak i bezpośrednio w procesie. Możliwość wykorzystania tej technologii w procesie naprawy miejscowej, gdy przebicie ciśnieniowe wody jest eliminowane za pomocą jednego wtrysku.