Iniekcja ciśnieniowa. Czym jest i kiedy stosujemy?

Chcielibyśmy zainteresować państwa naszą ofertą usług oraz zaprosić do współpracy

dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje

Wody gruntowe przy nieprawidłowej izolacji fundamentów budynku, mogą przeciekać wewnątrz konstrukcji, a tym samym powodować poważne problemy, zwłaszcza na poziomie piwnic. Iniekcja ciśnieniowa jest skuteczną metodą zapobieżenia stratom, bez konieczności odkrywania fundamentów budynku.

Jak to działa

Iniekcja ciśnieniowa w Warszawie wykonywana jest poprzez wykonanie wielu nawiertów z wykorzystaniem żywicy poliuretanowej, lub epoksydowej. Ta po stężeniu skutecznie tworzy warstwę uszczelniającą, która z kolei zapobiega przedostawaniu się wody. Taka hydroizolacja w Warszawie jest przede wszystkim skuteczna. Może być wykonana w stosunkowo krótkim czasie, a przede wszystkim jest metodą nieinwazyjną. Iniekcja budowlana nie wymaga demontażu fundamentów, ich odkrycia ani jakiejkolwiek rozbiórki. Co więcej, nie oznacza też konieczności wyłączenia danego budynku z codziennej eksploatacji.

Przebieg

Hydroizolacje w Warszawie wykonujemy w trzech etapach. Pierwszym jest nawiercenie odpowiednich otworów. Kolejnym – zainstalowanie iniektorów. Ostatecznie następuje wtłoczenie żywicy. Iniekcje wysokociśnieniowe w Warszawie przeprowadzamy z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. W każdym przypadku pakiet dobierany jest indywidualnie w zależności od wymagań materiału. Iniekcje ciśnieniowe wykonywane są z wykorzystaniem pakerów stalowych, a jeśli chodzi o ich niskociśnieniowe odpowiedniki – stosowane są pakery plastikowe. W zależności od potrzeb dobieramy też odpowiedni iniekt. Iniekcje w Warszawie mogą być przeprowadzone z wykorzystaniem żywic poliuretanowych, epoksydowych, a także żelów akrylowych i zaczynów cementowych.

Iniekcja ciśnieniowa – zastosowanie

Iniekcja tego typu może być zastosowana, kiedy na przykład woda gromadzi się w odpryskach czy szczelinach fundamentów. Wilgoć prędzej czy później przedostaje się do wewnątrz i może powodować poważne problemy. Od rozwoju pleśni – po uszkodzenia mechaniczne fundamentów.