Jak wybrać firmę do hydroizolacji piwnicy?

Chcielibyśmy zainteresować państwa naszą ofertą usług oraz zaprosić do współpracy

dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje
dobre izolacje

Odpowiednie zabezpieczenie różnego rodzaju budynków, szczególnie mieszkalnych, a przede wszystkim piwnic przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci, to bardzo ważna kwestia, o którą każdy z właścicieli powinien zadbać. W celu skutecznego zabezpieczenia piwnicy wykonuje się hydroizolację, która ma chronić wykorzystane do budowy pomieszczeń materiały budowlane przed niekorzystnym mikroklimatem. Prawidłowo wykonana hydroizolacja przeciwwilgociowa, to również znacznie lepsze ocieplenie mieszkania. Jednak w jaki sposób wybrać odpowiednią firmę, która przeprowadzi ten proces skutecznie?

Obecnie na rynku działa wiele firm, które przeprowadzają hydroizolacje domów, mieszkań oraz piwnic. Tym samym z uwagi na duży wybór, warto przeanalizować nie tylko wybór odpowiedniej firmy, ale również zaproponowany sposób hydroizolacji. Obecne możliwości są niezwykle szerokie, dlatego też osuszanie piwnicy można wykonać na wiele różnych sposobów.

Hydroizolacja piwnicy – czym jest i jakie ma właściwości?

Każde pomieszczenie, czy cały budynek potrzebuje skutecznego zabezpieczenia przed wilgocią. Dlatego zabieg hydroizolacji jest tak istotny, przede wszystkim w przypadku budynków, które znajdują się na terenach podmokłych. Dzięki temu możliwe jest stworzenie powłoki ochronnej, która zabezpieczy wszystkie powierzchnie przed nadmierną wilgocią. Zastosowanie danego rodzaju hydroizolacji zależy od właściwości, jakie mają spełniać. Jakie są najważniejsze właściwości hydroizolacji?

·     Trwałe izolowanie chronionej powierzchni przed wilgocią.

·     Wzmocnienie powłoki ochronnej, co wpływa na eliminację wilgoci.

·     Lepszy stopień ocieplenia mieszkania.

Niemniej wszelkie materiały, jakie wykorzystywane są obecnie do hydroizolacji, mocno różnią się od siebie przede wszystkim właściwościami fizycznymi. Dzieje się tak, ponieważ wiele z nich wykazuje się znacznie mniejszą skutecznością przy wyższych temperaturach, a inne w niższych. Tego rodzaju sytuacje dotyczą jednak starszych typów izolacji np. lepików asfaltowych. Ponadto w zależności od wykorzystanych materiałów różniły się będą także odpowiednie zdolności ochronne przed wilgocią i wodą.

Hydroizolacja piwnicy – usługa firm budowlanych

Współcześnie powstaje coraz więcej nowych firm, które specjalizują się w świadczeniu usług hydroizolacji budynków. Czy jest to dobry pomysł na biznes? Przy obecnej chłonności rynku – zdecydowanie tak. Jednak jeżeli ilość fachowców na rynku jest tak duża, to w jaki sposób wybrać najlepszą firmę?

W pierwszej kolejności warto sprawdzić zakres działalności firmy, a także doświadczenie i opinie innych klientów. Są to podstawowe czynności, które powinien wykonać każdy z potencjalnych klientów. Obecnie firmy specjalizujące się w hydroizolacji często posiadają strony internetowe, na których publikują swoje zrealizowane projekty. To także dobry sposób weryfikacji.

Niemniej oprócz wiedzy na temat materiałów, a także wykorzystywanej technologii przez daną firmę, warto również zweryfikować sprzęt, jaki posiada na wyposażeniu. To, z jakich narzędzi korzystają fachowcy, będzie miało kluczowy wpływ na wytrzymałość całej konstrukcji.

Hydroizolacja piwnicy – w jaki sposób robi to dobra firma?

Hydroizolacja piwnicy to czynność, która powinna być potraktowana poważnie, a przez specjalistów wykonana bez zarzutu. W pierwszej kolejności należy oszacować zakres prac, aby możliwe było dobranie odpowiedniej metody hydroizolacji, a także właściwych materiałów. Tym samym np. w przypadku podziemia warto skorzystać z technologii białej wanny, która opiera się na wykorzystaniu betonu o bardzo wysokiej szczelności.

Kolejna kwestia to zastosowanie odpowiednich materiałów do łączenia elementów tj. przejść rurowych. Każda profesjonalna firma wie, że takie miejsca należy dokładnie uszczelnić masą bitumiczną, wraz z zastosowaniem wkładki z siatką. Żaden budynek nie jest w pełni statyczny, dlatego też po pewnym czasie w murach mogą występować mniejsze rysy, a nawet pęknięcia. Tym samym szczelne zabezpieczenia się tak bardzo istotne.

Jednym z powszechnych mitów jest opinia, zgodnie z jaką mówi się o izolowaniu wyłącznie ścian otynkowanych. Niemniej jeżeli powierzchnia jest odpowiednio równa, to oczywiście można położyć właściwe zabezpieczenie bez konieczności wykańczania. Jednak bardzo ważna przy tym jest kwestia precyzyjnego zabezpieczenia hydroizolacji przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Hydroizolacja piwnicy – tylko z profesjonalną firmą!

Wykonanie prawidłowej hydroizolacji piwnicy, zarówno fundamentów, jak i ścian w przyziemiu, to warunek konieczny, aby możliwe było uniknięcie problemów z przeciekaniem wody i nieprzyjemnym zapachem. Wybór profesjonalnej firmy, która wykonana hydroizolacje pomoże uniknąć także problemów z utratą właściwości przez mury, co w skrajnych przypadkach może prowadzić, nawet do zawalenia.

Tym samym decydując się na skuteczne zabezpieczenie piwnicy przed wodą i wilgocią, warto postawić na renomowane firmy i doświadczonych specjalistów.